A szíriai örményeknek gyűjtenek a református diákok és pedagógusok

2019. november 20., címkék: Szíria, Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, KMROA, gyűjtés, örmények, szíria

A Szíriai Örmény Református Egyház damaszkuszi általános iskoláját támogatja a Kárpát-medencei Református Oktatási Alap (KMROA) idei adománygyűjtése – erősítette meg a reformatus.hu kérdésére válaszolva Ábrám Tibor, a Generális Konvent elnökségének az Oktatási Alapért felelős tagja.

Diákok adományai is fejlesztik a Kárpát-medencei református oktatást

2018. június 07., címkék: Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, kárpát-medencei oktatási alap, Ábrám Tibor, ábrám tibor, református oktatás, adománygyűjtés

Magyar református óvoda indulhat Szabadkán, új iskola épülhet a partiumi Zilahon és új sportpályája lehet a kárpátaljai Nagybereg református Líceumának – ezeket a fejlesztéseket részben a Kárpát-medencei Református Oktatási Alap támogatásából valósíthatják meg az intézmények. Mindehhez református diákok és tanárok 17 millió forint támogatást gyűjtöttek. A részletekről Ábrám Tiborral, az alap referensével, a Tiszáninneni Református Egyházkerület főgondnokával beszélgettünk.

Református oktatási vezetők egyeztettek

2016. február 15., címkék: konferencia, Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, református oktatás

Február 3-5. között tartották idei helyzetelemző konferenciájukat a református oktatási intézmények és a fenntartóik képviselői a berekfürdői Megbékélés Házában. A református köznevelési intézmények vezetői évről évre egy kétnapos konferencia keretében egyeztetnek az oktatási rendszerünket érő kihívásokra történő egységes fellépéséről.

Ismét elindult az adománygyűjtés

2015. november 24., címkék: generális konvent (gk), ifi, református oktatás, adománygyűjtés, Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, oktatási alap

A Kárpát-medence református iskoláinak tanárai és diákjai 2010 óta minden év végén adománygyűjtést szerveznek. A Kárpát-medencei Református Oktatási Alap céljaira befolyt összeg rendeltetése, hogy segítséget nyújtson nehéz helyzetben lévő, Magyarország határain kívül működő református oktatási/nevelési intézményeknek, illetve segítse ilyen intézmények elindítását.

Határontúli intézmények pályázhatnak az Oktatási Alaphoz

2015. július 01., címkék: generális konvent (gk), Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, oktatási alap

A Kárpát-medencei Református Közoktatási Alapból idén 26 millió forinttal tudják támogatni a határontúli református oktatási intézmények alapítását és működtetését. A Generális Konvent elnökségének döntése szerint 14 milliót egyházkerületenként egy-egy előre meghatározott projektre költenek, a maradék 12 millióra pedig az intézmények pályázhatnak.

Huszonhárom intézmény – huszonhárom millió forint támogatás

2014. november 04., címkék: Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, adománygyűjtés, oktatási alap

A Kárpát-medencei Református Oktatási Alap 2013. évi adománygyűjtéséből 12.700.580 forint támogatás folyt be, a Magyar Református Egyház költségvetéséből 11 millió forint összeggel támogatta az alapot, a Magyar Bibliatársulat pedig a Bibliaprogramra 2 millió forint keretösszeget ajánlott fel.

Ismét indul az adománygyűjtés

2013. november 11., címkék: református oktatás, adománygyűjtés, generális konvent (gk), Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, oktatási alap

Tavaly tizenegy és fél milliót gyűjtöttek Kárpát-medencei református oktatási intézmények. A Magyar Református Egyház megduplázta az összeget és hat kárpátaljai, négy szlovákiai, négy erdélyi, öt királyhágómelléki, valamint három szerbiai óvodát és iskolát támogatott belőle. Idén ismét indul az adománygyűjtés.